Apple Türkiye Müdürü Belli oldu.

Bir süredir Türkiye pazarına girmeye çalışan Apple Türkiye, yeni genel müdürünü seçti. Apple Türkiye’nin başına son olarak Oracle’da çalışan Resan Yüner geçiyor.
Geçtiğimiz günlerde ilanla personel aramaya başladığını duyurduğumuz Apple Türkiye’nin yönetim kadrosu belirlenmeye başladı. Habertürk’ün haberine göre şirketin Türkiye operasyonlarının başına halen İş Uygulamaları Türkiye Direktörü görevini sürdüren Resan Yüner getirildi.

Türkiye çapında ürün dağıtımı Koç şirketler grubuna ait Bilkom tarafından yapılan Apple, kendi ofisi ile de ülkemizde yer almak için çalışmalar yapmaya başlamıştı. Geçen yıl bu amaçla şirket kuran Apple Türkiye, kısa bir süre önce iş ilanlarıyla personel aradığını duyurmuştu.
1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme mezunu olan Yüner, 10 yıldan uzun bir süredir bilişim ve yazılım sektöründe farklı şirketlerde yöneticilik yapıyordu. Yüner 1 Kasım’dan itibaren iş başı yapacak.
Ne değişecek?
Zaman zaman kullanıcılar tarafından Türkiye pazarına yeteri kadar önem vermemekle suçlanan Apple’ın bu hamlesiyle birlikte bu eleştirileri azaltacak yönde adımlar atılması bekleniyor. Ayrıca Apple ürünlerinde yerelleşme konusunda daha hızlı adımların da atılacağı tahmin ediliyor.
Genelde Türkiye fiyatlarının yüksek olmasıyla eleştirilen Apple’da bu gelişmeyle birlikte fiyatların düşmesi beklenmiyor. Çünkü Avrupa’da Euro üzerinden satılan Apple ürünleri ülkemizde Dolar-Euro paritesi ve yüzünden yüksek fiyattan satılıyor.

kaynak:shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.