Apple’dan çok gizli yeni proje!

Apple’da gizli bir takım Steve Jobs’ın son dönemlerinde başlattığı bir girişimi sonlandırmaya çalışıyor. Peki bu girişim ne? Yeni bir mu?

Steve Jobs’ın ardından Apple’ın yenilikçi yönü biraz darbe aldı, bunu artık bir çok insan kabul ediyor. Yine de Apple’ın içerisinde sürekli olarak yeni fikirleri deneyen insanlar bulunuyor. Bu fikirlerin bazıları karşımıza çıkıyor, bazıları da geliştirme sürecinde ya çöpe atılıyor ya da rafa kalkıyor.

Diyabet hastalarına Apple’dan özel Teknoloji
Şeker hastaları kanlarındaki şeker seviyesini ölçmek için glukometre kullanıyorlar. Bu işlem biraz acı verici. Her ölçüm yapıldığında kendi kanlarını biraz da olsa akıtmak zorundalar. Ayrıca cihaz çok pahalı olmasa da sürekli olarak her test sonunda bıçakları değiştirmeliler.

İşte Apple mühendisleri şeker hastalarının ölçümleri için daha dijital bir yol geliştirmeye uğraşıyorlar. Apple Watch takımı ile birlikte hareket eden mühendisler, cihaz için gelecek yeni bir sensör ile kan şekerini ölçmeyi amaçlıyorlar.

Elbette Apple tarafında henüz bir açıklama gelmediği için projenin ilerleyişi hakkında net bir bilgi sahibi olamıyoruz. Bakalım önümüzdeki dönemde bu ilginç girişim hakkında nasıl gelişmeler yaşanacak?

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.