iOS’te Ön Bellek Dosyalarını Silin…

ios-cacheKapalı sistem olmasından dolayı direk olarak ön bellek (cache) silmeye imkan vermeyen iOS’te, CM Security uygulaması ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iOS’in kapalı sistem olmasından dolayı Android cihazlardaki gibi uygulamaların ön bellek dosyalarını silmeye izin vermeyen Apple, bu yönü ile çok eleştiriliyordu. Örneğin; 15 MB boyutundaki bir sosyal medya uygulaması, kullanıldıkça ön bellek dosyalarından dolayı boyutu 300-400 MB olabiliyordu.
Ön bellek dosyalarını silin
iOS kullanıcıları da bu tür durumlarda uygulamayı komple silip baştan indirmek durumunda kalıyordu. Artık uygulamaların ön bellek dosyalarını (cache) App Store’da yer alan CM Security uygulaması ile silebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan CM Security uygulaması cihazınızdaki uygulamaları tarayarak ön bellek dosyalarını buluyor ve siliyor.

Ram temizleme özelliği de var
CM Security uygulamasında yapmanız gereken tek şey “Clean” tuşuna basmak ve karşınıza gelen uyarıya “Bitti” demek olacak. 1 dakika süren bu işlem sonucunda eğer cihazınızı yoğun kullanıyorsanız 300 MB’tan fazla boş alana sahip olacaksınız.
Uygulama ön bellek dosyalarını silmenin yanında RAM temizleme özelliği ile iPhone 4 ve 3GS gibi eski jenerasyon iOS cihazlarında performans artışı da sağlayabiliyor.

CM Security uygulamasını ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.