iPhone 7S ile iPhone 8 Birlikte Tanıtılabilir!

iphone-7s-ile-iphone-8-birlikte-tanitilabilir

Apple’ın yeni iPhone modelinin tanıtımına daha çok zaman var ancak Apple’ın yeni iPhone modelleri hakkında yeni sızıntılar var. Apple’ın yeni iPhone 7S modeli iPhone 8 ile birlikte gelebilir.

Apple’ın iPhone modelleri daha çıkmadan adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu anlamda Apple’ın gelecek yıl eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone 7S ve iPhone 7S Plus‘ın yanında kullanıcılar yeni bir model daha görebilir.

Apple’ın yeni iPhone modelinin tanıtılmasına çok zaman var ancak yeni iPhone hakkında detaylara baktığımızda yeni iPhone’un kavisli OLED ekranla geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Hatta son haberlere göre Apple’ın yeni iPhone’da kullanmak için Samsung’dan kıvrımları plastik olan kavisli ekranlar tedarik ettiği iddia edilmişti. Apple’ın Samsung’dan böyle bir parça sipariş verip vermediği bilinmez ancak yeni iPhone’un kavisli OLED ekranla geleceğine dair en önemli belirti Çin’in önemli teknoloji blog sitesi cnBeta sitesinin haberine göre yeni iPhone’da kavisli ekran kullanacağı ve bu ekranları Apple’ın Doğu Asya tedarikçisinden tedarik etmeye başladığını iddia edildi.

Ayrıca sitenin haberine göre Apple bu yıl iki yeni iPhone tanıtmayıp bu iPhone’ların yanında yeni bir iPhone daha tanıtılabilir. Apple’ın 2017 yılında iPhone’un 10. yılı için 3 yeni iPhone tanıtacağı ihtimali çok olası görülüyor. Apple’ın 2017 yılında tanıtmayı planladığı bu iPhone’ların isimleri büyük bir ihtimalle iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone Pro ( iPhone 8, iPhone 8 Pro, iPhone 7 Pro ) olabilir. Apple’ın üçüncü iPhone modelinde AMOLED ekran kullanacağı ve bu modelin kavisli bir ekranla geleceğine ise kesin gözüyle bakılıyor. Apple’ın bu yeni iPhone modelinin 5 inç bir ekranla geleceği iddia ediliyor.

Diğer yandan Apple’ın yeni iPhone modellerinde de önemli değişiklikler olacak. Bu değişiklerden en önemlileri ise Apple’ın yeni iPhone modellerinde bir iPhone klasiği olan ana ekran tuşuna yer vermeyeceği ve ana ekran tuşu olmadığı için Apple’ın ürünlerinde artık vazgeçilmez olan TouchID yani parmak izi okuyucusuna ise ekran üzerinden destek vereceği konuşuluyor. Ayrıca yeni iPhone modellerinde Apple önemli bir tasarım değişikliğine gidip SIM kart yuvasının telefonun biraz daha alt kısımlarına konumlandırabilir.

Apple’ın gelecek yıl tanıtacağı yeni iPhone ile ilgili olan tüm detayların iPhone’un tanıtım gününe yaklaştıkça netlik kazanacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.