Steve Jobs’un hazinesi bulundu.

new steve jobs coverApple’ın kurucusu Steve Jobs’un hazinesi bulundu. Yalnız bu hazine bildiğiniz türden hazine değil. Hazine içinde para altın gibi şeyler kesinlikle içermiyor.

Jobs’un bundan 30 yıl önce arkadaşları ile beraber hazırladığı “zaman kapsülü” adını verdikleri bir kapsül içinde fotoğraflar videolar ve Jobs’un kızının adını verdiği ilk bilgisayar faresi olan “Lisa Mouse ” yer alıyor.

Steve Jobs bu kapsülü gömdüğünde henüz 28 yaşındaydı. Jobs, arkadaşlarıyla 20 yıl sonra çıkarmayı planladığı 4 metre uzunluğundaki kapsüle icatlarını ve çeşitli eşyalarını koymuştu.

Jobs ve arkadaşları kapsülü 20 yıl sonra açmayı düşünüyorlardı. Ancak Jobs kapsülün yerini hatırlayamadığı için bu gerçekleştirilememişti.

Bu zaman tüneli 30 yıl aradan sonra National Geographic ekibi tarafından saklı olduğu yerden çıkarıldı. National Geographic’in ‘Diggers’ programını hazırlayan ekibi tarafından bulunan adına ‘Steve Jobs Zaman Kapsülü’ denen kapsülün görüntüsünü aşağıda gömüldükten kısa bir süre önce çekilen fotoğrafta görebilirsiniz.

Kapsül ile ilgili görsellere aşağıdaki galeri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.