3DMark’ın yeni Evrensel sürümü 4 şubatta çıkıyor.

3d-mark-newDonanım meraklılarının bildiği en popüler donanım test yazılımlarından biri olan 3DMark evrensel olarak nitelendirdiği yeni programı 4 şubatta yayında olacak.Yeni programda artı test ortamı bilgisayarlarla sınırlı kalmayacak tabletler ve cep telefonları da test edilebilecek.

Şimdiye kadar hakkında çok fazla bilgi çıkmayan ve geliştirme sürecinin zorluğu nedeni ile 2012’ye yetişmeyen program 4 şubat 2013 tarihinde ilk olarak yine bilgisayar platformuna gelecek.Daha sonraki haftalarda ise iOS ,Android ve Windows RT sürümlerinin de gelmesi bekleniyor.

Programın amacı tüm platformlarda bağımsız ve güvenilir bir kaynak olarak bu testleri gerçekleştirmek ve performans bilgileri sunmak.Ayrıntılı sonuç raporlarında /sn oranları yanında artık CPU, ve sistem sıcaklık bilgileri de grafiklerde görüntülenebilecek. Futuremark ekibinin aktardığına göre raporlamada yer alan grafikler yakınlaştırma desteği sunacaklar ve ayrıntılı analize olanak sağlayacaklar.

Eğer program yeni versiyonu ile bu istediklerini başarabilirse bundan sonra yeni ürün tanıtımlarında 3DMark testlerini daha sık göreceğiz demek oluyor.Yeni versiyonun çıkmasını bizde şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.