Intel yeni nesil Haswell yongalarının sevkiyatına başladı.

intel_HaswellGelen bilgilere göre Intel yeni nesil işlemci sevkiyatlarına başladı.Konu ile ilgili firmadan resmi açıklama gelmese de haberi veren CNET sitesi haberin doğrulunu çeşitli kaynaklardan doğruladığını iddaa ediyor.

Özellikle ultrabook ve hibrit bilgisayarlarda mevcut Ivy Bridge teknolojisinden daha gelişmiş özellikler sunmayı hedefliyor.Haziran ayı ile birlikte yeni nesil cihazların satışta olması tahmin ediliyor.Daha öncede dediğimiz gibi Intel tarafından bir açıklama gelmese de firmanın resmi açıklamayı düzenlenecek IDF etkinliğinde yapılması tahmin ediliyor.

Intel’in bu yeni nesil ile birlikte özellikle pil ömrü konusunda önemli gelişimler sunması bekleniyor. yongalı dizüstü bilgisayarların tek bir şarj ile 24 saate kadar çalışma fırsatı bulabileceği söyleniyor.Bu gelişmelerin yanı sıra bazı olumsuzluklarında ortaya çıkabileceği belirtilirken Intel, Haswell yongalarının çıkacak ilk grubunun USB 3.0 portlarını etkileyebilecek bir hata barındırdığını doğrulamıştı. Şirket, herhangi bir veri kaybı veya bozulmasının söz konusu olmadığını, ancak bilgisayar bekleme modundan çıktıktan sonra USB cihazının soketinden çıkarılıp yeniden takılmasının gerekebileceğini söylemişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.