Yerli Bilim Kurgu dizisi BÖRÜ 2039’un ilk fragmanı yayınlandı.

Online yayın platformlarında yapımlarla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Son bilgi BluTv tarafından geldi. Yerli bilim kurgu dizisi BÖRÜ 2039’un yayınlanacağına daire resmi açıklama geldi.

Dağ ve Börü serilerinin arkasındaki isim olan Alper Çağlar’ın projesi olan BÖRÜ 2039’un resmi duyurusu gerçekleştirildi. Bilim kurgu türünde bir proje olan ile ilgili çok fazla bilgi paylaşılmasa da felaket sonrası İstanbul’da geçtiği belirtiliyor.

Detaylı bilginin yayıncı BluTv tarafından paylaşılacağını tahmin ediyoruz. Alper Çağlar’ın açıklamalarına göre BÖRÜ 2039’nun çekimleri, Çağlar’ın bir başka projesi olan İlk Göktürk ile aynı anda başlayacak. CaglarArts YouTube kanalında paylaşılan dizinin duyuru fragmanında “Yakında” ibaresi yer alsa da dizinin henüz çekimleri dahi başlamadığından yayın tarihine daha aylar olduğunu söyleyebiliriz.

Yayınlanan bilgilere göre BÖRÜ 2039’un yönetmen koltuğunda The Cure adlı kısa filmin yönetmeni olan Ahmet Atalay oturuyor. Dizinin resmi Instagram hesabından yapılan açıklamada ise, “BÖRÜ 2039 ve İlk Göktürk eş zamanlı sete giriyor. Her şey yolunda. Sakin ol, plana güven” ifadeleri kullanıldı.

Dizinin çekimleri henüz başlamadığından duyuru fragmanında BÖRÜ 2039’un “içinden” görüntüler yer almıyor. Bununla birlikte videoda gördüğümüz yıkılmış boğaz köprüsü ile harabe haldeki Ortaköy Camii, dizinin felaket sonrası bir İstanbul göstereceğinin ipucunu taşıyor.

 

ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için sitemizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.