Facebook haber kaynaklarında reklam göstermeyi düşünüyor.

facebook-logo-1Ünlü sosyal ağın popülerliği arttıkça kullanılan maliyetlerde artıyor.Bu maliyetlerin önüne geçebilmek için yeni reklam yolları aramaya ve geliştirmeye devam ediyor.

Son gelen haberlere göre Facebook reklam modeli üzerinde çalışmalara başlamış durumda.Haber kaynağında video reklamı göstermeyi düşünen şirket bununla ilgili çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Daha öncede benzer haberler çıkan reklam modeli ile ilgili doğruluk payı giderek artıyor.Bahsedilen detaylara göre haber kaynağında 15 saniyelik video reklamlar dönecek ve günde en fazla 3 kez kullanıcıya gösterilecek.

Facebook üzerindeki reklam kampanyalarının günlük maliyetinin 1 ila 2.5 milyon dolar arasında olacağını öngörüyor. AdAge’te daha önce yayınlanan bir haberde ise reklamverenlerin hedef kitlelerini yaş ve cinsiyete göre sınırlayabileceği ifade ediliyor. Sosyal ağın bu yeni reklam servisini hayata geçireceği tarih şimdilik bilinmezken, CEO ’in, kullanıcıların rahatsız olacağı düşüncesiyle, bu tarihi daha önce iki kez ileri attığı öne sürüldü.

Bu yeni reklam tipi ile ilgili ayrılan bütçe ve geçişin nasıl yapılacağı hakkında fazla detay olmasa da ilerleyen günlerde netlik kazanacak gibi görünüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.