Facebook TV Şovlarına Haziran Ayında Başlayacak!

Sanal gerçeklik alanında çalışmalarıyla adından söz ettiren Facebook artık bir sosyal medya platformunda çok fazlasını sunuyor. Facebook şimdi de TV şovlarına başlıyor.

Artık teknoloji devleri sadece teknoloji alanında değil farklı alanlarda da kendilerini göstermek istiyor. Bu anlamda sosyal medya denilince akla gelen ilk platform olan Facebook artık canlı TV şovlarına başlayacağını açıkladı.

Ünlü micro blog sitesi olan Twitter‘ın kısa bir süre önce 24 saat canlı yayın yapan bir haber kanalını kendi sitesi üzerinden yayın yaptıracağını açıklamasının ardından Twitter’ın bu hamlesine ilk cevap Facebook cephesinden geldi.

Facebook Sanal Gerçekliği Unutmadı!

Business Insider’a göre Facebook Haziran ayında yayınlamaya başlamak adına bir dizi TV hazırlığında. Ortaya çıkan rapora göre yaklaşık 24 bölümden oluşacak olan şov programının yanı sıra Facebook özel bir program hazırlayacak. Bu programların birisi Tv benzeri olacakken bir diğeri ise gözlükler için sanal gerçeklik şovu olacak.

Facebook bu fikir ile birlikte YouTube’un bir hayli gerisinde kaldığı video alanında da büyük bir gelişme bekliyor. Şimdilik gelen bu gelişmeleri Facebook’ta çalışan çok önemli bir aktardı. Bakalım Facebook ilerleyen günlerde konuyla ilgili olarak açıklama yapacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.