Facebook’ta Hastag dönemi başlıyor.

facebook-hastagHer geçen gün yeni özellikler eklenen Facebook’ta hashtag dönemi başladı. Artık Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da hashtag kullanılabilecek.

Facebook dün yayınladığı basın bülteninde, hashtag döneminin başladığını duyurdu. Kullanıcıların belirli bir konu hakkında paylaştıkları fotoğraf veya yazıları bir grup altında toplanmasına olanak sağlayan hashtag sistemi, bugünden itibaren Facebook’ta da kullanılabilecek.
Twitter’ın belki de kısa sürede popülerleşmesini sağlayan hashtag’ler, Instagram, Tumblr ve Pinterest gibi birçok sosyal platformlarında da kullanıyordu. Hashtag sistemine geçte olsa geçen Facebook, bu sayede kullanıcı sayısını arttırmak ve daha aktif kullanıcılara sahip olmak istiyor.

Facebook’ta; arama çubuğuna ilgilendiğiniz konuyu “#” işareti ile aratıp, o konu hakkındaki kullanıcıların yazıklarını okuyabilir ve konu hakkında fotoğraf veya yazı paylaşabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınızın veya beğendiğiniz sayfaların paylaşmış olduğu gönderilerdeki hashtag’lere de artık tıklayabileceksiniz.
Twitter taklit ediliyor
Facebook, geçtiğimiz aylarda onaylanmış hesap sistemini hayata geçirmişti. Yine Twitter’da bulunan bu onaylanmış hesap sistemini, şimdilik çok popüler olan sayfalar ve ünlüler kullanılabiliyor. Twitter’da hali hazırda bulunan özelliklerin, Facebook’ta da kullanılması, “Facebook, Twitter’ı taklit mi ediyor?” sorusunu akıllara getiriyor.

Kaynak:Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.