AMD yeni HD 8900 Grafik işlemcisinin tanıtımını yaptı.

amd-radeon-8900mAMD masaüstü bilgisayarların yerini alan oyun amaçlı dizüstü bilgisayarlara özel Graphics Core Next mimarisinin bir adaptosyonu sayılan 8900M serisi mobil GPU kartlarını duyurdu.

8800M serisiyle karşılaştırıldığında, yeni serinin amiral gemisi olan 8970M’de akış işlemcilerinin sayısı 1280 ile iki katına çıkarılıyor; saat frekansıysa 725 MHz’den 850 MHz’e yükseltiliyor. Ayrıca bellek hızı da 1.2 GHz’e doğru küçük bir artış görüyor.

Sonuç olarak AMD’nin yeni serisi NVIDIA’nın mobil ortamda hız şampiyonu olan mevcut seçeneği GTX 680M’e göre yüzde 12 ila 54 arasında daha yüksek oyun performansı sunuyor. Ayrıca OpenCL’de de dört kata kadar daha iyi bir genel işlem performansı yakalıyor. 8970M tek bir ekranda ’ye kadar çözünürlük desteği sunmakla kalmıyor, eğer yeteri kadar port varsa altı farklı ekrana kadar da destek sunabiliyor.

AMD’nin 8970M grafik işlemcisi MSI’nin yeni GX70 oyun bilgisayarında karşımıza çıkıyor. Engadget’ın bir ön incelemesini yaptığı bu 17.3 inç’lik oyun bilgisayarında grafiklerin merkezde olduğu görünüyor. Mini DisplayPort, HDMI ve kablolarıyla sarılmış bu bilgisayar Crysis 3 tek bir harici ekranda oldukça düzgün şekilde oynatılırken bir taraftan da iki farklı ekranda 2D görüntünün desteğini de sağlamakla meşgulmüş. edenler için MSI’nin yeni Radeon kartı taşıyan GX70 oyun fiyatının ABD satış fiyatı 1100 dolar olarak belirlenmiş.

Kaynak:Teknoblog.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.