BİP bir günde 1 milyondan fazla indirildi.

Whatsapp’ın kullanıcı sözleşmesinde yapmış olduğu güncelleme ile kullanıcılardan tepki çektiğini duyurmuştuk. tepkiler üzerine bazı kullanıcılar uygulamayı kullanmaktan vaz geçerek whatsapp’a alternatif uygulamalar aramaya başlamıştı.

O alternatifler içinde kullanıcıların en çok ilgilisini çekenlerin başında yer alan yerli uygulamamız BİP oldu. Yerli ve operatör bağımsız olarak çalışması nedeni ile oldukça ilgi çeken BİP’in indirilme sayıları açıklandı.

WhatsApp kullanmayı bırakan pek çok kullanıcı Turkcell’in mühendislerinin geliştirmiş olduğu anlık mesajlaşma uygulaması BiP’i indirmeye başladı. Turkcell CEO’su Murat Erkan, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, BiP’i son 24 saatte 1 milyon 124 bin kişinin indirdiğini açıkladı.

Murat Erkan açıklamasının devamında “Yerli uygulamamız BiP’e gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Son 24 saatte BiP’i 1 milyon 124 bin kişi indirdi. Operatör fark etmeksizin ülkede Turkcell güvencesi ile kullanılan BiP’e tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bir diğer taraftan bakıldığında ise Google Play Store’da popüler ücretsiz uygulamalar listesine giren 10 milyonu geçen indirilme sayısıyla da dikkat çekiyor. Google Trends verilerinde inceleme yapıldığında da BiP kelimesinin arama sayılarında ciddi bir yükseliş olduğu görülüyor. BiP aramalarındaki artışın 9 Ocak sabahından itibaren arttığı görülmekte. WhatsApp’tan sonra kullanıcıların en çok indirdiği uygulamalar arasında sırasıyla Telegram, BİP ve Signal yer alıyor.

 

 

 

 

One thought on “BİP bir günde 1 milyondan fazla indirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.