BİP ve Yaay kullanımları artık internet kotasından düşmeyecek!

Whatsapp’ın kullanıcı sözleşmesi ile gündeme bomba gibi düşürdüğü veri paylaşımı iddaaları ile ilgili uygulama geliştiricileri ve mobil operatörler tarafından yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Ortaya çıkan bu tedirginlik karşında ülkemizin 3 büyük operatörü bir işbirliği gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen 3 operatör’ün yöneticilerinin yapmış olduğu anlaşma ile artık bu uygulamaların kullanımı kullanıcıların internet kotasından düşmeyecek.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan yaptığı açıklamada, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone İletişim Pass kullanıcılarının ve Yaay uygulamaları için internet kotalarını harcamayacaklarını belirtti.

uygulamalar ve Yaay’a büyük

TurkcellTürk Telekom ve Vodafone tarafından gerçekleştirilen iş birliği neticesinde artık ve Yaay uygulamaları internet kotanızdan harcamayacak. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, işbirliğini Twitter hesabından şöyle duyurdu;

 

Whatsapp tarafında kullanıcı sayıları kontrol edildiğinde ciddi bir kullanıcı kaybı yaşandığı gözlemleniyor. BİP ve Yaay tarafına baktığımızda ise aynı son 10 günde kullanıcı sayılarında farkedilir bir artış gözlemlenmekte. Yapılan bu ortak çalışmanın ardından yeni kullanıcı sayılarının daha da artması tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.