EverNote Hacklendi!!!

evernote-hackedOnline saldırılardan popüler servislerden biri olan Evernote da nasibini aldı. Hizmeti kullananların şifrelerini sıfırlaması gerekiyor. Detaylar haberimizde.

Her türlü notu, bilgiyi ya da dökümanı online olarak saklama servisi olarak hizmet veren Evernote, sanal saldırı kurbanı oldu. Servise saldıran kötü niyetli kişi ya da kişiler kullanıcıların bazı bilgilerine eriştiler. Saldırı sonrasında dünya çapında 50 milyon üyesi olan servis, üyelerinden şifrelerini sıfırlamasını istedi.

Ülkemizdeki kullanıcıların da etkilendiği saldırı sonrası açıklama yapan  Evernote kurucusu ve CEO’su Phil Libin, sistemin aktif olarak çalışmaya devam ettiğini, şu an herşeyin normal olduğunu ve her ihtimale karşı üyelerinden şifrelerini sıfırlamalarını istediklerini ifade etti.

Saldırı sonrası üyelerin bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçtiğine dair bir bilgi olmadığını da açıklayan Evernote yetkilileri, ücretli üyelik sahibi kullanıcıların ödeme bilgilerinin ise saldırıdan etkilenmediğini açıkladılar.
Uygulamalar güncellendi.

evernote_hack
Evernote, saldırı sonrasında iOS ve Android uygulamalarını güncelledi. Servisi akıllı telefon ya da bilgisayarınızda kullanıyorsanız uygulamalarınızı güncellemenizi öneririz.
Şifrenizi değiştirin
Olay sonrasında bütün üyelerine e-posta gönderen Evernote, şifrelerini sıfırlamaları gerektiğini belirtti ve bunun nasıl yapılacağı konusunda bilgi verdi. Siz de bu servisi kullanıyorsanız servisin internet sitesine giderek şifrenizi yenilemeniz gerekiyor.

Kaynak:Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.