Google ve Microsoft rekabeti bir üst kademeye taşındı.

Google ile Microsoft arasında ki rekabet giderek büyüyor.İki firmanında birbirlerinin projelerine benzer işler yapması rekabet ortamı giderek genişletiyor.

Google’ın Google OS ‘i yayınlamasının ardından Microsoft’un da yaptığı bir patent başvurusu ortaya çıktı.Firma yaptığı bu başvuru ile Google Glass!a rakip olabilecek bir ürün geliştirdiklerinin sinyalini verdi.Google Glass benzerleri proje açıklandığından beri ortalarda dolaşmakta idi fakat bu benzerlerin hiç biri Google Glass kadar işlevsel değildi.

Microsoft tarafından dün yapılan açıklamalarda yapılan patent başvurusuna ait bazı detaylara yer verilirken projenin Project Glass’a benzerliği dikkatleri çekiyor.Cihazla ilgili bir tanımlama yapılmasa da verilen bilgiler arasında göze takılan bir ekrandan bulunulan mekanla ilgili canlı ve istatistiki bilgilerin yer aldığı belirtiliyor.

Temel mantık olarak arttırılmış gerçeklik üstüne dayanan sistem Microsoft’un gelecek nesil Xbox’larda kullanmayı düşündüğü yeni bir gözlük sistemi olan “Fortaleza Glasses” ı andırıyor.

Şuan için tasarımdan ibaret da 2014 gibi bu gözlüklerin biraz daha netlik kazanması ve adından daha fazla söz edilmesi tahmin ediliyor.Google’ında gözlüklerinin 2014 de piyasaya çıkacağı tahmin edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Editörün notu:Şuan bu yazıyı okuyanlara hatta yazanlara 😀 bile bu olaylar çok garip gibi gözükse de teknolojinin gelişimi hakkında geldiğimiz nokta oldukça iyi.Kişisel tahmin de bulunmak gerekirse 2014 te bu gözlükler piyasada bile yaygınlaşması ve kullanımının artması 2020 leri geçer.2030 larda ise tüm bilgisayar sistemi bu tarz cihazlara bağlı olarak çalışabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.