İndir.com Dünya pazarına giriş yaptı.

Ülkemizdeki en popüler teknoloji sitelerinden biri olan indir.com ingilizce sayfasını yayına aldı. Program indirme alanınında ülkemizdeki en büyük sitelerden biri olan indir.com geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile artık global pazarda kendilerininde yer almak istediklerini belli etmiş oldu.

2011 yılında Windows tabanlı programlar ile yayın hayatına başlayan site ilerleyen zamanlarda ihtiyaçların artması doğrultusunda MAC ve Android programlar ile teknoloji haberlerine de yer vermeye başladılar.

İmza İnternet Teknolojiler çatısı altında bulunan sitede 100 binin üzerinde içerik yer alıyor ve bu içeriklerin 80 binden fazlası uygulamalar ile ilgili. Kalanı ise teknoloji haberlerinden oluşuyor.
İngilizde sayfa henüz çok olmasına rağmen şimdiden 1000’in üzerinde içeriğe ulaşmış durumda. Sitenin hedefi ise kısa zamanda içerik sayısını 10 binin üzerine çıkarmak. Sitenin İngilizce versiyonuna en.indir.com üzerinden ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

Türk Girişimcilere Destek

Türk girişimcilerin yurt dışına yönelik yazılımlarına ve uygulamalarına öncelik verdiklerini belirten İmza Teknolojileri Kurucu Ortağı Hasan Yaşar: “İmza Teknolojileri olarak Türk girişimciler tarafından hazırlanan projelerin yabancı pazarda tanıtılmasına katkı sağlamak istiyoruz. Türk yazılım ve oyun projeleri yurt dışında ne kadar başarılı olursa sektörümüz o kadar genişler.” dedi. İngilizce içerik üretmenin yeni bir tecrübe olacağını, bu alanda elde edilen bilgi ve tecrübeler doğrultusunda başka dillerde de yayıncılık yapmayı hedeflediklerini belirten Yaşar: “Bugüne kadar indir.com’u hazırlarken birçok insanın ve kurumun desteğini kazandık, yurt dışı sektörüne açılma sürecinde de bu desteklerin devamlılığının geleceğine inanıyoruz. Yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bizde bu noktada indir.com ailesine başarılar dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.