iOs 6.1 yayınlandı yenilikler neler….

ios-6Apple bugün zamandır beklenen iOS kullanıcıları için iOS 6.1 sürümünü yayınladı. Güncelleştirme öncelikle dünya çapında daha fazla taşıyıcılar için LTE desteğini etkinleştirme özelliğine sahip.

Ayrıca güncelleştirme ile birlikte iki yeni özellik daha tanıtıldı. Geçtiğimiz hafta bu konuda açıklama yapan Apple CEO’SU Tim Cook, yeni LTE uyumluluğu hakkında birkaç ayrıntı vermişti.

Tim Cook açıklamasında; güncelleme ile 36 taşıyıcı ile birlikte İtalya, Danimarka, Finlandiya, İsviçre, Filipinler ve Ortadoğu’da bazı ülkelerde LTE özelliğinin eklendiğini söylemişti.

Ayrıca bir basın açıklamasında Apple; iPad’ler için dünya çapında 23 taşıyıcının, LTE özelliğini destekleyeceğini açıklamıştı. Ayrıca güncellemede Siri içinde birkaç özellik eklendi. Bundan böyle ABD kullanıcıları Fandango ile sesli asistan Siri’yi kullanarak ve güncellenmiş iPod müzik denetimleri satın alabilecekler. Ayrıca iPhone 5’te güncelleme ile dokunmatik hatalar giderilmiş.

Son olarak iOS 6.1 işlevselliği ile iTunes Match özelliği cihazınıza yükleniyor. iOS 6 kullanıcıları yine iCloud özelliği ile tek tek şarkıları indirebilir, albümleri ve çalma listelerini artık cihazdan silebilirsiniz.

Güncelleme iPhone 3GS, iPad 2, iPad Mini ve dördüncü nesil iPod Touch için de artık kullanılabilir.

Kısaca özetleyecek olursak iOS 6.1 kullanıcılara, daha ultra hızlı Safari tarama, FaceTime görüntülü arama, iCloud hizmetleri ve iTunes ve App Store indirme keyfini yaşatacak. Ayrıca dünya çapında daha fazla pazara LTE desteği getiriyor.

Kaynak:Teknolojioku.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.