jOBS filminin gösterim tarihi açıklandı.

jobs-movieAshton Kutcher’in başrolünü oynadığı Steve Jobs’un hayatını anlatan filmi ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor.Geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanın ardından filmin gösterim tarihi belli oldu.

Filmde 1971 ile 2000 yılları arasındaki Steve anlatılıyor.Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen film festivalinde ufak bir bölümü gösterilen film ile ilgili o videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Filmin yapımcısından gelen haberlere göre filmin yayın tarihi kesinleşti.Film ABD’de 16 Nisan tarihinde yayınlanacak.19 Nisan tarihi ise Apple için özel bir anlam ifade ediyor.Steve ve Steve Wozniak Apple’ı 19 nisan tarihinde kurmuşlar ve 19 nisan 2013 şirketin 37. kuruluş yılına denk geliyor.

Şirketin bu tarihi özellikle mi seçtiği bilinmiyor ama Apple severlerin filmi merakla beklediği .Filmin diğer kahramanı olan Steve Wozniak ise filmle ilgili bazı olumsuz görüşlerini bildirmiş.Olayların filmde biraz da olsa farklı anlatıldığını vurgulamıştı.Wozniak yaptığı açıklamalara şöyle devam etti:

Bilgisayar ile ilgili fikirlerin Steve Jobs’tan değil kendisinden çıktığını belirten Wozniak, ‘bu fikirlerin büyük bir çoğunluğunu ‘Ev Yapımı Bilgisayar Kulübü’nde ifade etmiştim’ dedi.Steve, Oregon’dan geldi ve kulubün bir toplantısına katıldı. Onun fikri 20 Dolarlık bir PC anakartı üretip kulüptekilere 40 Dolara satmak ve böylece kulüptekiler bilgisayar üretebildi. Bizim ilişkimiz filmin ortaya çıkan görüntülerinde çok farklı anlatılmış. Bu beni biraz şaşırttı ama sinema eğlence işi olduğundan bu daha mantıklı görünüyor. Gerçekleri öğrenmek isteyenler iWoz isimli kitabımı okuyabilirler.

Filmle ilgili tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.