Microsoft Xbox One tanıtımı gerçekleştirdi.

Xbox One is shown during a press event unveiling by Microsoft in RedmondDün bahsettiğimiz Microsoft’un oyun konsolu Xbox One’ın tanıtımı gerçekleştirildi.Konsolun detaylarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Microsoft 7 yılı aşkın süreden sonra nesil oyun konsolunu resmen duyurdu. Türkiye saati ile 20.00’da başlayan etkinlikte oyun konsoluna ait tüm detaylar gözler önüne serilirken; gerek tasarımı ve gerek donanımı ile göz dolduruyor.
Öncelikle donanım tarafını ele alacak olursak; AMD’nin 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren Jaguar mimarisine sahip 8 çekirdekli bir işlemci, 8GB DDR3 RAM, 500GB dahili depolama birimi, Full HD’nin yanı sıra Ultra HD çözünürlük desteği, Blu-ray sürücü desteği, kablosuz oyun aktarımı için Wi-Fi Direct desteği, HDMI portu, USB 3.0 ve Wi-Fi 802.11n karşımıza çıkıyor.

 

nesil oyun konsolu üç sistemi aynı anda çalıştıracak bir yapıya sahip. İlk platformda oyun ve uygulamalar dışında Xbox servislerinin çalıştığı bir sistem benimseniyor. Skype ve diğer uygulamaların bu bölümde çalışacağı bildirilirken, ikinci platform olarak adlandırılan Xbox OS ise oyunların çalıştırılasında devreye girecek. Üçüncü platform ise sistemler arasında geçişi sağlayacak ve gerekli haberleşenin sağlıklı bir şekilde platformlara aktarılmasını sağlayacak. ’da yer alan bu yapı sabit kalacak ve bu sayede geliştiricilere daha uygun bir oyun hazırlama ortamı sağlanacak.
’da “ Mode” olarak adlandırılan özel bir çoklu görev arayüzü de bulunacak. Çok bilinen bir Windows 8 özelliğinin Xbox versiyonu olarak değerlendirebileceğimiz yenilik sayesinde farklı uygulamalar TV ekranının kenarlarına tutturulabilecek. Böylelikle oyuncular bir yandan oyun oynarken bir yandan da Xbox uygulamalarını kullanabilecek, Internet Explorer aracılığıyla sörf yapabilecek veya TV izleyebilecek.
için ilk aşamada 15 oyun çıkış yapacak. FIFA 14, Quantum Break, Forza Motorsport 5, Madden 25, NBA Liv 14, UFC ve Call of Duty Ghosts gibi yapıtlar Xbox One platformunda göreceğimiz ilk oyunlar olacak.
Kaynak:Teknolojioku.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.