Nokia tableti gerçek olacak mı?

Geçen yıldan beri söylentiler arasıda olan Nokia’nın kendi markası ile tablet üreteceği söylentileri bir kez ortaya çıktı.DigiTimes’da yer alan bir habere göre Nokia şubat 2013 ‘te Windows RT yüklü bir tabletin tanıtımını gerçekleştirebilir.

Aktarılan bilgide Nokia  MWC’de (Mobile ) Windows RT işletim sistemi kullanan 10 inçlik bir tablet tanıtacak.Tabletin üretiminde Microsoft, Qualcomm ve Compal Electronics firmalarının da katkı sağlayacağı söyleniyor. Sızdırılan bilgilerde teknik özelliklerle ilgili fazla bir bilgi yer almasa da, tabletin gücünü Qualcomm’un çift çekirdekli işlemcisinden alacağı düşünülüyor.

Eğer bu söylentiler gerçek olursa bu Nokia tarafından büyük bir gelişme olabilir.Yaşadığı kötügünleri Lumia serisi ile atlatmaya başlayan firma tablet tarafında da istediği başarıyı elde edebilirse yaşadığı kötü durumdan daha çabuk kurtulabilir.

Firmanın daha önceden de tablet üretmeyi istediği biliniyordu ancak Microsoft Surface’lerin çıkması ile bu askıya alınmış bir olarak kalmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.