Nvidia SHIELD Ön Siparişe açıldı.

nvidia-shieldCES 2013 de tanıtımı gerçekleştirilen NVIDIA’nın oyun konsolu “SHIELD” için ön sipariş süreci işlemeye başladı.Yabancı kaynaklı sitelerde yer alan habere göre NVIDIA kayıtlı kullanıcılarına ön sipariş bilgilerini geçmeye başladı.

Başlangıç olarak şirketin e-posta listesinde yer alan kullanıcılara yapılan bilgilendirme 20 Mayıs tarihi ile tüm kullanıcılara açık hale .Ayrıca ürünün resmi blog sayfasından “project Shield değil “SHIELD” olarak anılması gerektiği vurgulanmış.Bunun dışında haziran ayında 39 dolar fiyatı ile ABD’de satışta olacağı bilgisi verilmiş.

Cihazın özellikleri ise kısaca şu şekilde:Tegra işlemci, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı ve 1280×720 çözünürlüğünde 5 inç dokunmatik retinal ile gelen SHIELD, Android Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak.

802.11n Wi-Fi, GPS, Bluetooth 3.0, mini-HDMI çıkış, micro-USB 2.0 bağlantısı, microSD kart yuvası ve 3.5-mm stereo ses çıkışı sunan SHIELD, kullanıcılara tam şarj ile 10 oyun ve 2 saat HD film izleme olanağı sağlıyor.

Nvidia’nin resmi duyurusuna buradan, SHIELD ön sipariş sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.