Opera yeni yatırımı sayesinde Games bölümünü açtı.

Uzun yıllardır web tarayıcı pazarında varlığını sürdüren Opera tarayıcı son güncellemeleri ile sadece bir tarayıcı olmaktan çok farklı farklı özelliklere de yer vermeye başladı. dahili VPN özelliği gerekse birçok hizmeti içinde dahili olarak barındırması ile bir çok kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Yeni özeliklerini daha da geliştirmek isteyen firma yeni bir yatırım ile Oyun bölümünü açmaya hazırlanıyor. Bu gelişmeye paralel olarak firma yeni oyun bölümü için GameMaker‘ın sahibi Yoyo Games‘i satın aldı.

Firma, GameMaker Studio 2‘nin sahibi YoYo Games‘i, oyuncuya yönelik tarayacısı Opera GX‘i ve Opera Gaming bölümünü genişletmek için 10 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

YoYo Games daha önce 2015 yılında Playtech tarafından 16.4 milyon dolara satın alındı. GameMaker, Downwell, Forager ve Nuclear Throne dahil en sevilen bağımsız oyunların bazılarının temelini oluşturuyor. Ayrıca YoYo Games Undertable‘ın da geliştiricisi konumunda.

Gerçekleştirilen satın alım hakkında açıklama yapan YoYo Games Genel Müdürü Stuart Poole, Yirmi yıldan fazla bir süredir GameMaker motorunun arkasındaki vizyon, sadece daha fazla oyun yaratmak değil, oyun stüdyosu içinde ve ötesinde geliştirmeyi genişletmekti. Ürünleri dünya çapında bilinen, güvenilen ve her ay milyonlarca kişi tarafından kullanılan Opera ile yapılan işlemin, her iki şirket için de olağanüstü bir büyüme döneminde bu kurucu vizyonun gerçekleştirilmesini hızlandırmak için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.