Playstation 4’ün Türkiye fiyatı belli oldu.

ps4Playstation 4 ‘ün Avrupa çıkış tarihinin belli olmasının ardından ülkemizdeki oyun severlerin en çok sorduğu sorulardan biri olan çıkış tarihi ve fiyatı sonunda belli oldu.

Avrupa çıkış tarihinden yaklaşık bir ay sonra ülkemizde satışa çıkacak olan konsolun fiyatı da netlik kazandı.

Almanya’da devam eden oyun fuarı Gamescom’da açıklamarda bulunun Playstation Türkiye Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Murat Gebeceli, Playstation ’ün Türkiye’ye geliş tarihi ve satış fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gebeceli verdiği demeçte şunları söyledi;

“Türkiye’de 29 Kasım lansman tarihini takiben (Avrupa’daki PS4 lansmanlarını kastediyor) çok kısa bir sürede Türkiye lansmanını gerçekleştireceğiz. Şu tarihtir bilgisini tam net veremiyorum oyuncularımızı bir iki ya da en fazla bir ay gibi bir süre sonra Playstation ’le buluşturmayı planlıyoruz.”
“Ve fiyat bilgisi çok soruluyor. Bu belki ilk resmi olarak Playstation Türkiye tarafından yaptığımız bilgi paylaşımı olacak. Fiyat üzerinde çalışmalarımız hala devam ediyor oyunculara şunu söyleyebilirim, ürünün fiyatı yaklaşık 500GB Playstation konsolu tekli paketi 129 ile 139 TL seviyesinde bu aralıkta bir yerde olacağını şimdiden söyleyebilirim” dedi.

Bu açıklamanın ardından akıllardaki soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu.Bu haberin paylaşımasının ardından oyun severlerin yapması gereken sadece beklemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.