Teknoloji Devinde üst düzey görev değişimi

Ünlü video paylaşım platformu TikTok’un sahibi olan ByteDance firmasında üst görev değişimi yaşanıyor.  ByteDance kurucusu Zhang Yiming şirket çalışanlarına gönderdiği bir yazı ile firmadaki CEO’luk görevinden ayrıldığını duyurdu.

Zhang Yiming şirket çalışanlarına gönderdiği açıklama ile kendisinin CEO’luk görevinden ayrıldığını yerine ise İnsan kaynakları Şefi Liang Rubo’nun geçeceğini görevi onun sürdüreceğini açıkladı. Reuters tarafından yayınlanan bilgiye göre bu görev değişimi büyük bir kurumsal sarsıntı olarak adlandırılıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada ise Yiming’in yıl sonunda yeni bir pozisyonda çalışmaya başlayacağı ve pozisyonun “kilit strateji” olacağı belirtiliyor.

Yiming yaptığı açıklama da ise Rubo için önemli övgülerde bulundu. Rubo için paha biçilemez bir ortak ve şirketin teknolojisini geliştirdiğini ve insanları işe alıp yöneten kişi olarak bahsetti. Yiming açıklamasının devamında ise ByteDance’ın uzun vadeli girişimleri üzerinde daha büyük bir etkisi olacağı sonucuna vardığını açıkladı.

Bakalım bu görev değişiminin ünlü Çinli firması üzerinde etkileri nasıl olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.