TikTok Türkiye’ye temsilci atayacağını açıkladı.

Çinli video sosyal medya uygulaması Tiktok’un ülkemize temsilci ataması yapıp yapmayacağına dair uzun zamandır gündemde yer alan görüşmeler mevcuttu. Son gelen bilgilere göre temsilci atamasına dair resmi açıklama yapıldı.

Ünlü video paylaşım uygulaması Tiktok tarafından yapılan açıklamaya göre ülkemizde bir temsilci bulunduracak. TikTok diğer yandan platformun temelinde bulunan ifade özgürlüğünün de korunacağını ifade etti.

1 Ekim 2020 tarihinde ülkemizde yürürlüğe giren Sosyal Medya Yasası ile beraber ülkemizde 1 milyonu aşan yurtdışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcıları, ülkemizde temsilci bildirmeleri gerektiği durumu ortaya çıktı.

hakkında açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, VK ve YouTube’un ardından TikTok’un da Türkiye’de temsilci atayacağını açıkladı.

TikTok ise bu durum sonrasında resmi sitesi üzerinden Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda, onlara katılmasak yerel yasalara saygı göstermekte kararlıyız. Bu itibarla, yasanın gerekliliklerine uyacağız” ifadeleri ile bir açıklama gerçekleştirdi. Söz konusu yasa kapsamında ülkemizde temsilci sunmayan platformlara 18 Ocak 2021 tarihi ile beraber reklam yasağı uygulanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.