Türk kullanıcılar’dan dev Facebook protestosu

Facebook’ta Allah ve Hz. Muhammed’e hakaretler bitmiyor. Şimdi protesto sırası Türklerde…

Allah‘a ve Hz. ‘e karşı hakaret, küfür içeren videove fotoğrafların yer aldığı gruplar nedeniyleTürk kullanıcılarprotestoya hazırlanıyor.

Hürriyet‘in haberine göre, üç gün sürecek protestonun bir diğer nedeni ise kullanıcıların grupları defalarca şikayet etmelerine rağmen grupları kapattırmayı başaramamaları. Bu duyarsızlıktan rahatsız olan kullanıcılar bu yöntemle Facebook yönetiminin dikkatini çekmeye çalışacak.

10 Nisan – 13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz” adıyla kurulan gruba destek ise oldukça fazla. Henüz grup kurulmasının üstünden iki gün geçmesine rağmen şu ana kadar yaklaşık 55 bin kullanıcıprotestoya destek oldu.

Geçtiğimiz ay Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de yaşanan olayda, bir Facebook kullanıcısı, Allah adıyla Facebook açtığı için internet kullanmaktan men edilmişti.

7 thoughts on “Türk kullanıcılar’dan dev Facebook protestosu

  1. bu protesto iyi oldu facebook’da pek takılmam ama yine karşıydım bu yeni açılan bloglara.55 bin kişi gerçekten yüksek bir kitle.inşallah facebook bundan ders almıştır

  2. Facebook artık insanların heleki gençlerimizin resmen hayatı oldu facebookun içinde yaşıyorlar.Şahsen çocuğum olsa elimden geldiği kadar uzak tutmaya çalışırım. Protestoya sonuna kadar katılıyorum

  3. bencede yaptıkları cok küstahça. kendi islerine gelmeyen bisey olsa sikayet olmadan kapatırlar daha ne olması lazım yapılanlara bakın.yuh.

  4. ben bu facebook a tamamen karşıyım zaten he profılım var mı var evet ama haftada 2 kere bile girdiğim yok inş bununda sonu youtube gibi olur

  5. Facebook insanların zamanını çalmakdan başka birşey degil, diceksiniz ki sen girmiyormusun bende giriyorum malesef, Bir kuyu düşünün biri bakıyor hepsi arkasında sıralı düştüğü an hepsi sıra, sıra düşüyor:) Facebook da güzel bir kuyu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.