Twitter’a Mavi Tik geri geldi. Mavi Tik nasıl alınır?

Twitter yaklaşık 4 yıl önce askıya aldığı Mavi Tik projesini yeniden canlıya aldı. Yeniden kullanıma açılan Mavi Tik uygulaması yapılan güncelleme ile herkesin başvurusuna açıldı. Mavi tik’e kimler sahip olabilir ,  nasıl başvuru yapılır yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Twitter’da mavi tik ne işe yarar sorusuna cevap vermek gerekirse belli bir konuda yetkinliğe sahip olan kullanıcılar yetkinliklerini ispatlamak için bunu kullanabiliyorlardı. Mavi Tik genellikle sporcular ,  müzisyenler, siyasetçiler gibi bir şey söylediğinde söylenen konuda önemli bilgilere sahip olan kişiler tarafından alınabiliyordu.

Yeniden kullanıma açılan sistem artık eskisine oranla daha kolay bir başvuru sistemine sahip olacak ve dileyen herkes başvurusunu yaparak onay alması dahilinde profilinde mavi tiki rahatlıkla kullanabilecek.

Twitter Mavi Tik Nasıl nasıl alınır?

Başvuru yapabilmeniz için öncelikle telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış ve aktif bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra paylaşacağınız bilgilerin yada yapmış olduğunuz işin Twitter’ın size sunduğu kategorilerden birisine ait olması gerekli. Bu kategoriler ise şu şekilde; gazetecilik, marka, hükümet, yetkililer, aktivistler ve diğer

Diğer kategorisi daha çok spor ile tanınan yada eğlence sektöründeki insanları kapsıyor. Eğer hesabınız temel yeterlilikleri karşılıyorsa, ayarlar sekmesinde Hesap bölümünde başvuru sekmesini görebilirsiniz. Buradaki formu doldurmanız ve gerekli olan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermeniz gerekmekte.

Sizde hesabınızda mavi tikin yer almasını istiyorsanız vakit kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.