Ubuntu Edge istenilen bağışı toplayamadı telefon üretimi olmayabilir.

Ubuntu-Edge-610x406Ubuntu’nun Edge isimli akıllı telefonu için hedeflenen 32 milyon dolarlık bağışa bir ayda ulaşılamadı, telefonun üretiminin yapılmaması konusu gündeme geldi.

Geçen ayın son günlerinde hazırladığımız bir haberimizde Canonical Vakfı tarafından duyurulan Ubuntu Edge isimli akıllı telefon için bağış kampanyasının başladığını belirtmiştik. Birkaç gün önce kampanyayla alakalı son istatistikleri paylaşırken 32 milyon dolar hedefinin sekteye uğradığını ve kampanyanın bitmesine sayılı günler kala toplanan bağışın 11 milyon seviyesinde olduğunu ifade etmiştik.

Son rakamlara göre toplamda 12.8 milyon dolarlık bağış toplandı. Yani hedeflenen 32 milyon dolar hayal oldu. Canonical Vakfı, kampanyayla alakalı olarak en az 600 dolar bağış yapanlara Ubuntu Edge’i hediye edeceğini belirtmişti.

Ancak, hedef tutturulamadığından dolayı şu an bağış yapanlara ödeme yapılacağı da yeni bir bağışla 32 milyon dolar toplamak için kampanyalara devam edileceği konusu gündemde. Aksi takdirde şu an telefonun toplanan bu bütçeyle üretilmesi mümkün değil.

Kaynak:Pclabs.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.