YouTube’un kurucularından Vine ve Instagram’a yeni bir rakip: MixBit

mixbit-iosYouTube’un kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen MixBit olarak adlandırılan bir video uygulaması çıkardılar. Bu uygulama ister birkaç saniyelik, ister bir saate varan uzunlukta videoları kaydetme, düzenleme ve yayınlama fırsatı sunuyor.

2006′da Google’a sattıkları YouTube’un benzeri çığır açıcı bir girişimin arayışları içinde olan ikilinin geliştirdiği iPhone uygulaması hayatın ilginç anlarını unutulmaz kılmak için sunulmuş olan çeşitli uygulamaların yerini almayı hedefliyor.

Vine ve ’ın açtığı yoldan ilerleyen MixBit uygulaması tek bir seferde 16 saniye uzunluğunda görüntü kaydına izin veriyor, ancak daha sonra bu kısa video klipleri birleştirerek daha uzun videolar oluşturmak mümkün oluyor. Kurucular Hurley ve Chen, video işine her zaman tutkuyla yaklaştıklarını, YouTube’u da herkesin videoları kolaylıkla paylaşabilmesi için faaliyete geçirdiklerini dile getirdi. Şimdiyse insanların mükemmel videolar oluşturmasını amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Ekranda gördüklerinizi yalnızca ekrana dokunarak kaydetmeye başlayabilirken tıpkı Vine ve uygulamalarında olduğu gibi parmağınızı ekranda basılı tutarak video çekimini devam ettiriyorsunuz. Videolar birden fazla parçalar hâlinde kaydedilebiliyor ve her biri en fazla 16 saniyelik uzunluğa sahip olan en fazla 256 video klip birleştirilerek tek bir video klip oluşturulabiliyor.

Kullanıcılar videoları düzenleme, kliplerin sıralamalarını yeniden düzenleme, film rulosundan fotoğraf veya videolar aktarma olanağına da sahip. Oluşturulan çalışmalar MixBit.com sitesine yüklenebiliyor. Ayrıca kullanıcılar bu site üzerindeki videoları görüntülemenin yanı sıra toplama ve diğer videolarla miksleme fırsatına da sahip oluyor.

Her ne kadar Vine ve ’a göre biraz daha karışık gibi görünse de, ücretsiz olan bu uygulama bir denemeyi hakediyor. Aşağıdaki iTunes App Store bağlantısını takip ederek bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Kaynak:Teknoblog.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.