YouTube’un Yorumlar Sistemi Güncelleniyor

youtube yorum sistemiYouTube’un yorumlar modülü güncelleniyor. Yeni sistemde video yaratıcılarına daha geniş yetkiler verilirken, video yorumlarının altında daha kaliteli tartışma ortamı oluşturulması amaçlanıyor.

 

YouTube, video yorumları için kapsamlı bir değişikliğe hazırlanıyor. Baştan aşağı güncellenecek sistemde, mevcut yorum mantığı tamamen ortadan kaldırılacak. Yeni sistemin en önemli özelliği ise kalan sahibinin yetkilerini artırması.
Kanal Sahiplerine Yeni Yetkiler
Geliştirme ile birlikte kanal sahipleri belli kelimeler için otomatik mesaj silme seçeneğine sahip olabilecek. Ayrıca yeni sistem kanal sahiplerine kara liste oluşturma şansı da sunuyor. Listede yer alan sakıncalı sözcükler yayına alınmayacak ve moderasyon için bekletilecek.

Mesaj Listelemede Yeni Sistem
Tarihe dayalı yorum listeleme sistemi de terk ediliyor. Yeni sistemde en üstte video yaratıcılarının, YouTube ünlülerinin, YouTube ve Google Plus’ta tanınan ve etkileşimde olan kişilerin yorumları yer alacak. Yeni yorum sıralama sistemi kanal sayfalarında bu hafta başlayacak. Video sayfaları için de yıl sonuna kadar aktif duruma gelecek.
Google Plus Entegrasyonu
Yeni yorum sistemi bir dizi değişikliğin yanısıra Google+ entegrasyonunu da beraberinde getiriyor. Böylece YouTube yorumları, G+ hesaplarında belirli bir daireyi ya da kişiyi hedefleyebilecek.
Yaşanan değişikliğin YouTube videolarına yapılan kalitesiz yorumları azaltmak ve genel yorum içerik kalitesini artırmak olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.