Google BestBuy’da ücretsiz Chrome cdleri dağıtıyor.

Ünlü arama motoru Google Geçen ay düzenlenen I/O konferansında ilk chromebookların satışının yakında başlayacağını duyurmuştu.Gelen haberlerde ünlü Amerikan retail mağazası Best Buy tarafından ilk Chromebook’ların satışına başlandığı yönünde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google tarafından bununla ilgili tam net bir açıklama gelmese de internete düşen bazı fotoğraflar ilgi çekici.Bir google + kullanıcısı bir BestBuy mağazasında  çektiği fotoğrafları paylaşınca bir anda teknoloji tutkunları tarafından ilgi odağı oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google + kullanıcısı Clayton Pritchard tarafınadan çekilen bu fotoğraflarda ilk chromebookların sergilenmeye başlandığı ve yanlarında ücretsiz olarak cdlerin dağıtıldığı görülmekte.Demo ünitelerinin altında plastik kaplar altında sergilendiği görülen Cdler ilgili çekici gözükmekte.

Google’ın bu başarıyı desteklemek için Chrome Browser üzerinden hareket etmesi ve açık kaynak yazılıma destek vermesi oldukça başarılı görünüyor.Bu hamle sayesinde pazardan alacağı payı büyütmek istiyor.

Ülkemize ne zaman geleceğini bilemiyoruz fakat şimdiden değişik bir cihaz olmuş duruyor.Açıkçası gelmesi ve incelemesi için sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.