Google Glass için ön siparişler başlıyor.

google-glass-çokluGoogle’ın giyilebilir teknolojisi olarak adlandırılan Google Glass projesinde gelişmeler devam ediyor.Teknolojiyi takip eden kullanıcılarımızın aşina olduğu Google Glass ,Explorer modeli ile geliştiriciler için ön siparişi açılıyor.

Kişisel olarak değerlendirme yapmak gerekirse bu teknoloji eski zamanlarda izlediğim bilim kurgu filmlerindeki aksesuarları hatırlatıyor.Cihazın çalışma mantığına bakılırsa da bir gözlük yardımı ile gündelik işlerimizde aldığımız yardımlar o filmlerdeki olaylarla çok benzer.

Kısaca Google Glass kişisel bir yardımcı olarak değerlendirilebilir.Üzerindeki kamera ile fotoğraf ve video çekimi yapılabilir.Geliştiriciler için satışa çıkan ürün ile ilgili çıkacak yenilikler ise insanların hayal gücü ile sınırlı.Gelişim sürecinin en çok edilen kısmı da bu olarak değerlendiriliyor.

Google Glass teknolojisi önümüzdeki aydan itibaren ön siparişlere başlayacak. Kısa süre içinde raflardaki yerini alacak cihaz 1500$ civarında bir rakamla geliştiricilere sunulacak. İlk olarak New York, San Francisco ve Los Angeles’ta daha sonra diğer bölgelerde satışı başlayacak.

Daha önceki Google Glass haberlerinde de belirttiğim gibi bu gelişim sürecini merakla izlemeye devam edeceğiz.Çıkan gelişmeleri ediyorsanız sitemizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.