Microsoft Age Of Empires’ı mobil platformlara getirmeye hazırlanıyor.

age-of-empires-2-hd90 lı yılların sonlarında neredeyse her bilgisayarda bulunan oyunlardan biri olan Age Of Empires Microsoft tarafından tekrar oyun severler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Yayınlanan haberlere göre Microsoft bazı eski ve efsanevi oyunları mobil platformlara getirmeye hazırlanıyor.Bu oyunlardan ilki Age of Empires olarak planlanıyor.Oyunun mobil versiyonlarının mobil gelişim stüdyosu tarafından hazırlanacağı belirtilirken, stüdyonun Microsoft’tan oyunları küresel dağıtım için lisansladığı öğrenildi.

Haberin devamında belirtilenlere göre Age of Empires iOS için yayınlanmış oyun değil.Bundan önce “Kinectimals” ve “Ms. ‘Spolsion Man”  iOS için yayınlanan Microsoft oyunlarıydı.

Age of Empires adının ortaya atılmasının ardından iOS ve Android cihaz sahipleri Halo için de benzer bir yolun uygulanıp uygulanmayacağı konusunda heyecanlansa da, ’in üst sınıf bir mobil geliştirici olmaması böyle bir olayın gerçekleşmesi ihtimalini azaltıyor.

Haberin ardından gelen bilgiler ise net olmadığı için bu birlikteliğin devam edip etmeyeceği henüz belli değil.The sitesine konuşan bir Microsoft yetkilisi şu an için Age of Empires dışında bir işbirliğinin gündemde olmadığını dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.