Microsoft Geliştiricilere Para Ödeyecek!

windows-phoneMicrosoft, Windows Store’da bu ay uygulaması yayınlanan geliştiricilere destek olmak için bir ödeme yapmak istiyor. Bu ödemenin ne kadar olacağını haberimizde bulabilirsiniz.

ile akıllı telefon piyasasına giren Microsoft, Windows Store’da bulunan uygulama sayısının az olmasından dolayı eleştiri oklarının hedefi olmuştu.
Microsoft bu eleştirilere cevap olarak, bu ay Windows Store’da uygulaması yayınlanan geliştiricilere 100 Dolar ödeme yapacağını duyurdu. Böylece uygulama geliştiricileri aldıkları bu teşvik primi ile daha fazla uygulama geliştirmeye yönelecek.
Bloomberg Businessweek ve Business Insider’a göre, Microsoft’un mobil platformuna popüler bir uygulama sunan geliştiricilerine ise 100.000 Dolar ödeme yaptığı söyleniyor. Microsoft’un geliştiricilerine yaptığı bu ödeme ile beraber Nokia’ya da her yıl 250 milyon dolar ödeme yapması, akıllı telefon pazarındaki rekabete ortak olma isteğini net bir şekilde açıklıyor.

Ne kadar kaliteli telefonlar üretirse üretsin, içinde işe yarar uygulama bulunmayan bir Store’a sahip olmanın bir işe yaramayacağını düşünen Microsoft’un geliştiricilerine bu kadar çok ödeme yapmasının mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.
Aslında yavaş da olsa Microsoft’un bu stratejisi oldukça işe yarıyor. Pinterest ve Instagram gibi en ünlü uygulamalara sahip olmayan Windows Phone, tüm platformlar arasında en çok indirilen 50 uygulamadan 48’ine sahip olduğunu dile getiriyor.

Kaynak:Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.