Microsoft, Şimdi de Windows 8’e Destek Vermeyi Kesti!

windows 8 logoDaha önce 7’ye destek vermeyi bırakan Microsoft, şimdi de Windows 8’e destek vermeyi bıraktı.

Her yeni sürümü sonrasında Microsoft’un sürümlerden birine destek vermeyi bıraktığını biliyoruz. Daha önce 7’den elini eteğini çeken Microsoft, yeni duyurusu sonrasında artık Windows 8’e de destek vermeyeceğini duyurdu. Bunun yanı sıra Microsoft Edge’in gelmesiye Internet Explorer 8. 9 ve 10’a da destek vermeyecek Microsoft, şu anda sadece Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Windows 8.1 ve Windows 10’a desteğini sürdürüyor.

8’e artık güncelleme gelmeyeceğini bildiren Microsoft, kullanıcılarının mağdur durumda olmaması için Windows 8.1’e ya da Windows 10’a geçiş yapmalarını tavsiye ediyor. Nedenini belirtmeyen firmanın bu hamlesi Windows 10’a yapılan hızlı geçişi daha da arttırmak olarak gösteriliyor. Çünkü aslında Windows 8’in çok daha sonra desteğinin kesilmesi bekleniyordu. Birkaç ay önce Windows 7’den desteğini kesen firma Windows 8’e de desteğini kesmiş oldu.

8.1’in 2023 yılına kadar, Windows 10’un ise 2025 yılına kadar destek alacağı açıklansa da Windows 8 süprizi gibi daha sonra Windows 8.1’in de desteğinin bitirilme durumu söz konusu olabilir. Ayrıca şahsi tavsiyem Windows 8 kullanıcılarının Windows 10’a geçmesi yönünde olacak. Hem DX12 ile oyunlarda performans artışı hemde en güncel sürüme sahip olabilecek kullanıcılar isteklerine göre Windows 8.1’e de yükseltebilirler.

KaynaK: webtekno.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.