Ve Windows 8 kullanıma sunuldu.

Microsoft’un uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğü yeni işletim sistemi ile birlikte firmanın da imajını değiştirdiği işletim sistemi ABD’de yapılan bir toplantı ile resmen tanıtıldı.

İçlerinde ülkemizde dahil olmak üzere 37 farklı dil seçeneği olan yeni işletim sisteminin ülkemizdeki tanıtımı da 1 kasım tarihinde gerçekleştirilecek.Bu yazımızda kısaca Windows 8 ile ilgili fiyat ve yükleme seçeneklerinden bahsedeceğiz.26 ekim itibari ile de ilk windows 8 yüklü cihazlarımızın incelemeleri ile karşınızda olacağız.

Şuan ki işletim sistemini değiştirip Windows 8 yapmak isteyen kullanıcılar www.windows.com.tr adresine girerek yükleme yapabilecekler yada Windows 8’i kutulu olarak mağazalarından satın alabilecekler.

Windows 8 son kullanıcılara 2 farklı biçimde Windows 8 ve Windows 8 Pro olarak satılacak.Bununla birlikte Windows 8 ile aynı anda çıkan ARM tabanlı tabletlerle uyumlu olarak çalışan Windows RT’de kullanıma sunuldu.

Son olarak Windows 8 ile ilgili fiyatlandırma aşağıdaki gibi olacak.

Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde,Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu sadece 79TL’ye indirerek mevcut bilgisayarlarınınişletim sistemlerini güncelleyebilecekler. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013tarihleri arasında Windows 7’li  satın almış kullanıcılar isewww.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL’ye Windows 8 Pro’yu indirebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.