Windows XP’nin bir yıl ömrü kaldı.

windows_xpMicrosoft’un en başarılı işletim sistemi olarak kabul edilen Xp için çanlar çalmaya devam ediyor.Daha önce bir kaç desteğin kesileceği ile ilgili verilmişti.Firma bu kez yaklaşan son için tarihte verdi.

Microsoft yaptığı açıklama ile Xp ve Office 2003 ile ilgili tüm destek güncelleme ve hata düzeltmelerinin bitirileceğini tekrarladı.Tarih olarak 8 nisan 2014 ü işaret eden firma bu zamana kadar müşterileri üst sürümlere geçmesi konusunda tavsiyelerde bulundu.

Özellikle kurumsal müşterilere tavsiyede bulunan firma Xp’den Windows 7 ve Windows 8 ‘e geçmeleri konusunda bilgilendirmeler yaparak kendilerini risklerden korumaları gerektiği söyledi.Ayrıca geçiş yapmak isteyenler için indirimli fiyat tekliflerinde bulunan firma geçişiçin her türlü kolaylığı sağlamaya hazır.

Yapılan araştırmalar dünya çapındaki masaütü ve dizüstü bilgisayarların yüzde 40’ına yakınında hala Windows XP kullanıldığını gösteriyor.

Kullanıcıları Windows 8’e yönlendiren Microsoft, Windows 8 Pro ve Office 2013’ün indirimli satışını da sürdürüyor. Bu ürünler 30 Haziran 2013 tarihine kadar yüzde 30 indirimli satılmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.