ACer’dan ilk 4K kameralı telefon

acer-liquid-s2Dünyanın önde gelen dizüstü bilgisayar üreticilerinden biri olmasına rağmen, küresel akıllı telefon pazarında henüz kendisine bir isim yapabilmiş değil.

Ancak şirketin yeni akıllı telefonuna yerleştirdiği bu özellik bu durumu değiştirebilecek ve kamuoyu ilgisini Apple ve Samsung gibi markalardan ’ın üzerine çekebilecek nitelikte.

Yeni akıllı telefonu Liquid S2′yi duyuran Acer, bu akıllı telefona yerleştirdiği 4K kamera ile bir ilkin altına imza atmış oldu. 6 inç’lik bir ekran barındıran Liquid S2 4K kameralı ilk akıllı telefon unvanını aldı. 4K video kayıt özelliğinin Samsung’un 4 Eylülde tanıtacağı Galaxy Note III’te de bulunacağı bir süredir konuşulsa da, duyuruyu daha önce yaparak Güney Koreli rakibinin bir adım önüne geçmiş oldu. 4K UHD TV’ler henüz çocukluk dönemini yaşasa da, piyasada aralarında iPad’in de bulunduğu bazı tabletler piyasa standardı olan 1080p’nin üstünde çözünürlüğe sahip içerikleri de oynatabiliyor.

4K kameraya ek olarak 6 inç 1080p IPS ekran barındıran Liquid S2′de Snapdragon 800 işlemciye 2 GB RAM eşlik ediyor. LED flaşla desteklenen 4K kamera 13 megapiksellik fotoğraflar çekebiliyor. Android işletim sistemli telefonun ’da ekim ayında satışa sunulacağı belirtilirken, Liquid S2 IFA 2013′te fiziki olarak da görücüye çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.