Galaxy S4 ve Galaxy S3 karşılaştırma

samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-1Geçtiğimiz gün tanıtımı gerçekleşen Samsung Galaxy S4 ile ilgili kullanıcıların akıllarındaki soru işaretleri devam ediyor.Özellikle yeni S3 sahibi olan kullanıcılar tarafında daha yoğun olan bu soru işaretlerine haberimizde  açıklık getireceğiz.

Samsung Galaxy S 3’ün şimdiye kadar yakaladığı başarı herkes tarafından biliniyor.Bugün yapılan bir açıklama ile 50 milyon satış rakamına ulaşan S3 kullanıcıların ilgilisini ve beğenisini oldukça fazla kazanmış görünüyor.

İlk izlenim olarak S3 ve S4 ‘ün tasarımının birbirine çok benzemesi iPhone 4S ve iPhone 5 ‘in yaşadığı aynı tartışmaya sahne oldu.Ürünlerin tasarım olarak birbirine çok fazla benzemesi kullanıcılar tarafında biraz olumsuz karşılandı denilebilir.Gerçi Galaxy serisine bakıldığı zaman tüm modelleri birbirine benzer tasarıma sahip.

Bunun dışında ekran çözünürlüğüne bakıldığında S3’den farklı olarak 5 inç Full Super AMOLED ekran Samsung’un piyasaya çıkardığı en iyi ekran özelliklerine ve görüntüsüne sahip.Yazılım olarak bildiğiniz gibi güncellemeden sonra pek bir fakları kalmayacak. Android .2 ile gelen S4’te farklı olarak şimdilik Samsung’un eklediği bazı ilgi çekici bulunuyor. Galaxy S4’te Android’in üstüne bir çok uygulama ile gelmesi diğer Android telefonlarla arasında olan avantajı ortaya çıkarmaya yönelik olabilir.

Tasarım konusunda ki bir diğer değişiklik ise plastik yapıdan polikarbon yapıya geçilmiş olması.Polikarbon yapı daha sağlam bir görüntüye sahip.Son olarak işletim sistemi olarak bakıldığında S3 ‘e gelecek olan güncellemenin ardından iki cihaz arasında büyük bir fark kalmayacak.

Geçiş yapmak isteyen kullanıcılar bu şekilde farkları göz önüne alarak satın alama yoluna giderseler daha faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.