Hedef 10 milyon satış rakamına ulaşmak.

huawei-ascend-p6-leadDün Londra’da gerçekleşen etkinlik kapsamında resmiyet kazan Huawei Asvcend P6, sahip olduğu şık tasarım ve tamamı alüminyumdan oluşan 6.18mm kalınlıktaki kasası ile birçok kesimin beğenisini kazandı.

Huawei ülkesi Çin’de telefonu yaklaşık olarak 327€’dan satışa sunarken, şirket CEO’su Yu Chengdong oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. CEO, telefonun pazarlaması için 40 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıklarını ifade ederken, yılsonuna kadar 10 milyon Ascend P6 satışının beklendiğini bildirdi.

Telefonun Avrupa fiyatı 450€ olarak belirlenirken, Asvend P6’nın HTC One, S4 ve iPhone 5’e nazaran oldukça rekabetçi bir fiyata sahip olduğunu görüyoruz. Avrupa’da satışlara temmuz ayında başlanacağını hatırlatalım.

Şirketin pazarlama için ayırdığı bütçe ve Apple gibi markaların yanında düşük seviyede kalabilir ancak, burada şu noktaya dikkat çekmek gerekir ki, Samsung ve Apple dışından ilk defa bir üretici bir telefon için bu kadar bütçe ayırdı. Telefonun teknik özelliklerine buradan göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.