Nokia’da su geçirmez Lumia yapabilir

su-geçirmez-telefonGelişen teknoloji ile birlikte üretilen telefonlarında dış etkilere karşı  dayanıklılığı arttırılıyor. bu özellikler yeni telefonların pazarlama stratejilerinde çok önemli bir yere sahip olabiliyor.

Sony Xperia Z ile dile getirdiği su geçirmezlik kavramı diğer markalara da ilham olmaya başlamış gibi görünüyor.Xperia Z’nin ardından Huawei Ascend D2 modeli de su geçirmez olarak geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Geçtiğimiz dönemlerde neme ve toza dayanıklı ürünler yapılmasına rağmen günümüzde yapılan üretimler bu dayanıklılığı bir seviyeye taşıdı.Kullanıcılardan gelen tepkiler doğrultusunda diğer markalarda bu tarz girişimlerde bulunarak müşterilerini memnun etmeye çalışıyorlar.

Yaşadığı zor günlerde Lumia serisi ile kurtulmayı hedefleyen Nokia ‘da bu tarz bir telefon üretimini gerçekleştirebilir.Bu alanda uzman kuruşlardan olan P2i ile sağlanan ortaklık, şirketin yeni Lumia modelinde bu özelliği kullanacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

P2i, cihazları su geçirmez hale getirmek için yapının etrafını kapatmak ziyade iç bölümde yer alan tüm parçaları bir kaplama ile koruyor. Lumia 1000 olarak adlandırılan telefonun su geçirmez bir yapıda olacağı konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.