Nokia’nın telefon bölümü satılabilir.

nokia-n9-05Nokia’nın yaşadığı kötü günler bir türlü bitmek bilmiyor.Yaşanan zorlukların ardından çıkan dedikodular sürekli yenilenerek karşımıza çıkıyor.Gelen dedikoduların en büyüğü ve karşımıza en çok çıkanı Nokia’nın satılacağı yönünde.Bu tarz haberleri bizde birçok kez yaptık.

Şimdiye kadar çıkan dedikoduların neredeyse tamamında Nokia’nın Microsoft’a satılacağı şeklinde bilgiler yer alıyordu.Bugün gelen haberlerde yine kötü günlerden kurtulamayan Nokia’nın satılabileceği yönünde.Lumia serisinin başarılı olmasına rağmen istenileni yakalayamayan firma sonunu biraz daha ertelemiş gibi görünüyor.

Yabancı kaynaklarda yer alan haberlere göre Nokia üstüne odaklanarak mobil donanım ve alt yapı bölümünü Microsoft ve Huawei’ye satmayı düşündüğü belirtiliyor.İddaaların henüz resmi bir ağızdan doğrulandığı yok.Nokia cephesinden bu haberlere her seferinde bir yalanlama geliyor.

Tüm yalanlamalara rağmen Microsoft ve Nokia’nın arasındaki ortaklık hız kesmeden devam ediyor.Kişisel olarak görüş bildirmek gerekirse bu satış işlemi ilerleyen zamanlarda dedikodu olmaktan çıkıp gerçek olacak gibi görünüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.