Samsung Tizen işletim sistemli ilk telefonunu ekim ayında tanıtacak.

TIZEN Indonesia Samsung Developer Conference 2013 San FransiscoDaha önce verdiğimiz haberlerde belirttiğimiz gibi Samsung BADA’ya olan desteğini kesmiş ve gelişim sürecini durdurmuştu.Bunun ardından TİZEN ile yakınlaşma içersine giren firma yeni işletim sistemi yüklü üretme çalışmalarına başlamıştı.

Samsung yaptığı bir açıklama ile ile ekim ayında bir geliştirici konferansı düzenleyeceğini bildirdi.Gelen bu konferansta en büyük bölümün Tizen ile ilgili olacağı yönünde.Bu tahmini en güçlü kılan etken ise Tizen ‘in Endonezya sitesinde yer alan konferansla ilgili haber.

Verilen habere göre Samsung konferansın büyük bölümünde Tizen ve gelişimi hakkında oturumların düzenleneceği bildiriliyor.Bu tanıtımlar arasında Tizen yüklü ilk cihazında tanıtılması bekleniyor.

Samsung ve Intel’in başı çektiği Tizen’in şuan için Android’e rakip olması çok zor olsa da bazı dedikodulara göre Samsung Tizen’i Android’e karşı yedek olarak elde tutmayı düşünüyor.İleride olabilecek sorunlarda Tizen üzerinden yola devam etmeyi düşünüyor olabilir.

Samsung Geliştiriciler Konferansı 26-27 Ekim tarihlerinde ABD’ San Francisco şehrinde düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.