Samsung Tizen yüklü cihazları Şubat 2013’te tanıtabilir.

samsung-tizenDünyanın lider telefon üreticilerinden olan Samsung gelişimini durdurduğu Bada’nın ardından Tizen kullanacaklarını açıklamıştı.Android ve iOS sistemlerin hüküm sürdüğü piyasaya bir yenilik getireceği düşünülen Tizen bir çok büyük firma tarafından da destekleniyor.

Tizen’in gelişimine veren şirketler arasında Samsung,Intel,DoMoCo,Vodafone gibi büyük şirketler bulunuyor.Tiezen için Meboo ve Bada karışımı bir sistem denilebilir.Daha önce yayınlanan bir kaç ekran görüntüsü kullanıcılara bu izlenimi veriyor.

ada’nın aksine Samsung bu sistemle kayda değer bir başarı elde etmek istiyor ve bu sebeple iddialı ürünler de oluşturuyor. ’da yayınlanan Yomuiri gazetesine göre Samsung, Tizen OS ile çalışan ilk telefonu şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kogresi’nde gün yüzüne çıkaracak.

Samsung Tizen ile beraber elindeki cihaz çeşitliliğini arttırmayı düşündüğü ve pazardaki hakimiyetini arttırmak istediği düşünülüyor.

Samsung yöneticilerinden Kevin Packingham yaptığı açıklamada: “Şirket olarak önümüzde ki süreçte böyle bir planlama içinde değiliz ve hatta bu rekabeti hiç düşünmedik. Tizen ile geliştirilen çalışmaların daha potansiyel seviyede. Bada işletim sistemi daha çok pazarını hedefleyen bir platformdu. Fakat Tizen bu anlamda global pazarda farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkacak.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.