Efsane Oyun 32 Yaşında!

pac-man
pac-man
pac-man

Eminim ki hangi oyun olduğunu merak etmişsinizdir.Gerçi konu resminden oyunu oynayan herkes tahmin etmiştir oyunun ne olduğunu 😀

Efsane oyun Pac-man bugün 32. yaşını kutluyor. yaş grubumda olan bir çok insan eminim ki bu oyun başında saatlerini harcamıştır.O dönemlerin oyunları şimdikilere göre çok gibi gözüksede o zamanlarda bu oyunlarla oynamak için çocuklar birbirlerinin evlerine gider saatlerce oyun oynarlardı.

Dilerseniz biraz Pac-man hakkında bilgi vereyim sizlere.

23 Mayıs 1980 tarihinde bilgisayar oyunları dünyası tek bir fenomenle çalkalanıyordu. Oyunun adı Space Invaders‘tı ve yüz binlerce kişi çılgınlar gibi Space Invaders oynuyordu.

Fakat Namco Bandai adlı bir firmanın bu gidişatı değiştirmek gibi bir planı vardı. Piyasaya sürdükleri ve en basit mantıkla ‘yemek yemek’ üzerinden şekillenen oynanış yapısıyla ön plana çıkan Pakkuman adlı yapım bir andaefsane olmayı başardı.

8-bit konsolların en önemli oyunlarından biri olarak hafızamıza kazınan ve yıllar boyu kendisini oynatmasını bilen Pac-Man bugün 32. yaş gününü kutluyor.,

Oyunu hala merak edip oynamak isteyenler varsa internette biraz araştırma yaparak emilatör veya pc versiyonlarını bulup oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.