GTA 5 rekor kırmaya devam ediyor.

gta 5Rockstar tarafından geliştirilen GTA 5, üç günde yaptığı 1 milyar dolarlık kazancın yanı sıra, İngiltere’de yakaladığı satış başarısıyla da gündeme oturdu. Detaylar haberimizde.

Take Two’ya bağlı Rockstar tarafından geliştirilen Grand Theft Auto 5, çıktığı ilk günün sonunda 800 milyon dolar, üçüncü günün sonunda ise 1 milyar doları aşan getirisiyle yapımcısının yüzünü güldürmüştü.
Rockstar Games’e, dolayısıyla da Take Two’ya 267 milyon dolara mal olan yapım, piyasaya sürüldüğü ilk gün kendini amorti etmiş, hatta yaklaşık olarak 500 milyon dolarlıkta bir kazanç sağlamıştı.

 

Kısa sürede büyük bir satış başarısı yakalayan GTA 5’in oyun dünyasının önemli ülkelerinden İngiltere’de ilk haftasında 2.25 milyon kopya sattığı açıklandı. Bu rakamla GTA 5, İngiltere’de şimdiden en çok satan 24. oyun unvanını geçirdi. İngiltere gibi oyun kültürünün fazlaca gelişmiş olduğu bir ülkede GTA 5 satışlarının uzun bir süre daha yüksek rakamlarda dolaşacağını söyleyebilirim.
Hatırlanacağı üzere, GTA 5 piyasaya sürülmeden önceki birkaç aylık süreçte, serinin bir önceki oyunu olan GTA 4, İngiltere’de haftanın en çok satan on oyunu arasına sık sık girmeye başlamıştı. Bu da ülkede GTA serisinin ne denli tutulduğunu gösteren bir ibare. Bakalım GTA 5 fırtınası, İngiltere’yi ne zamana kadar esir alacak. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.