Pokemon serisinin yeni oyunu Pokemon Masters duyuruldu.

90’lı yılların efsane anime çizgi filmi pokemonlar bir kaç yıl önce çıkan oyunları ile hayatımıza yeniden giriş yapmıştı. Farklı yerlerde pokemon avlamak üzerine kurgulanan yaratıcı senaryosu ve interaktif bir oynanışa sahip olan Pokemon Go’nun yeni versiyonu duyuruldu.

Pokemon firması yaptığı basın açıklamasıyla, yeni Pokemon oyununun yolda olduğunu bildirdi. Pokemon Masters adı verilen yeni oyun bu yıl içerisinde hem Android hem de iOS platformlarındaki yerini alacak. Pokemon Masters ile ilgili birkaç detaydan bahseden geliştiriciler aynı zamanda oyunun anime stilinde hazırlanan fragmanını da yayınladı. Adını ilk olarak, geçen sene Tokyo’da düzenlenen bir kapsamında duyduğumuz Pokemon Masters oyununu merakla bekleyen büyük bir kitlenin olduğu biliniyor.

Oyunu basitçe anlatacak olursak Pokemon Masters: 3’e3 oynanan gerçek zamanlı bir savaş oyunu. Pokemon Masters’ın tüm aksiyonu, Pesio adı verilen ve gerçekte var olmayan tamamen sanal bir lokasyonda gerçekleşiyor. Oyun içerisinde amacımız, önceki versiyondan alışık olduğumuz avlanma eylemi değil. Oyuncular avlanmak yerine diğer Pokemon antrenörleri ile takımlar oluşturup, rakiplerine karşı savaşıyorlar. Pokemon Masters oyunu antrenörlerin Pokemonlarını yakalayıp rakipleriyle savaşmaya başladığı, yani Pokemon Go’nun devam versiyonu gibi ilerleyen bir senaryoya sahip.

Pokemon şirketinin başkanı Pokemon Masters’ı “Oyunu tasarlarken amacımız, sadece Pokemonlarla değil onların antrenörleri ile de arkadaş olabileceğiniz bir oyun deneyimi yaratmaktı.” cümlesi ile özetliyor.

Oyun içerisindeki antrenörlerin savaş sırasında sadece bir Pokemon seçme (Sync Pairs) hakkı olacak ve antrenörler gerçek zamanlı olarak savaşmaya başlayacak. 3’e3 olarak düzenlenen takımlardaki her antrenör rakipleriyle, sırayla değil aynı anda kapışacak. Oyun aynı zamanda, yolda topladığınız bazı itemlerle Pokemonunuzu güçlendirebildiğiniz bir oyun senaryosuna sahip. Pokemonlarının özel saldırılarını, hareket göstergesi yeniden olduğu sürece tekrar tekrar kullanabilen antrenörler savaş sırasında ‘güç ve hareket kabiliyeti’ yada ‘tamamen kendi hareketleri ve iyileştirme itemleri’ seçeneklerinden birini tercih edebiliyorlar.

Yeni Pokemon Masters oyunu, Animal Crossing: Pocket Camp, Süper Run, Fire Emblem Heroes ve Miitomo gibi yapımların altında imzası olan DeNA şirketi ile işbirliği içerisinde geliştirilmiş.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi oyun ilk olarak geçen yıl, Sleep ve Home versiyonları ile birlikte adını duyurmuştu. Yani bu da demek oluyor ki tanıtılacak iki farklı Pokemon oyunu daha var. Bunlardan biri olan Pokemon Sleep oldukça farklı bir fikirli tasarlanmış olup, uyku sırasında oyun oynamanıza olanak sağlıyor. Oyun, akıllı saatler ve akıllı bileklikler ile senkronize edilerek oyuncunun uyku sırasında Pokemonunu eğitmeye devam etmesini sağlıyor. Oyunun tahmini olarak 2020 yılında yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.