Simcity Mac versiyonu çıkışı Ağustos Ayına ertelendi.

simcity-5-070613Geçtiğimiz mart ayında sorunlu bir başlangıç yapan SimCity 5′in Mac versiyonunun haziran ayının hemen başında geleceği açıklanmıştı. Ne var ki, EA Maxis bu sözünü tutmakta başarılı olamadı.

Dün yayınladığı bir duyuruyla Mac versiyonunun çıkışının ertelendiğini duyuran video oyun geliştiricisi, çıkış için ağustos ayını işaret etti, ancak net bir tarih vermedi. Şirkete göre iki aylık gecikme sonucunda Mac versiyonu oyuncular için mükemmel bir deneyim yakalamış olacak.

SimCity blogu üzerinden konu hakkında açıklama yapan EA Maxis “SimCity’ Mac versiyonunun çıkış tarihini ağustos ayına kaydırdığımızı açıklıyoruz. Bu kararı verdik, çünkü oyunun henüz çıkış için hazır olduğuna inanmıyoruz.” diye yazdı. EA Maxis, SimCity PC versiyonu çıktıktan bir ay sonra, 2013′te Mac versiyonunun da çıkacağını söylemişti. Ancak tahmin ediyoruz ki, PC versiyonunda karşılaşılan problemler nedeniyle çıkış tarihi 11 Hazirana ertelenmişti. Sunucu ve bağlantı problemleri SimCity’ PC versiyonunun çıkışını gölgelemiş, EA da bir yandan yamalarla durumu düzeltmeye çalışırken bir yandan da önemli özellikleri kapatmak zorunda kalmıştı.
EA Maxis iyi niyetini göstermek amacıyla Mac sahipleri için SimCity Park’ın erişim süresini uzattığını açıkladı. Daha önce bu oyunun Mac versiyonunun satın almış olanlar ek süreden yararlanabilecek.
Mac versiyonu ağustos ayında çıktıktan sonra Mac sahipleri Origin dağıtım platformu üzerinden sistemlerine özel versiyonu edinebilecekler. Ayrıca PC versiyonunu satın almış olanlar da Mac versiyonunu ücretsiz olarak indirebilecekler. Bu arada EA Maxis 28 Mayıs tarihinde SimCity Amusement Park genişleme paketini de Origin’den indirilebilir şekilde yayınlanmıştı.

Kaynak:teknoblog.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.