Bilgisayar Programcılığına hazırlık

csharp
csharp
csharp

Arkadaşlar merhaba,
Çok uzun zamandır yeni yazılar yazmadığımın farkındayım. İş hayatının yoğun olması ile olarak artık eskisi kadar güncel teknolojiyi takip edemememden kaynaklı yazılacak konularla ilgili sıkıntılar yaşamaktaydım.
Birkaç hafta önce içimde oluşan yeni bir şeyler öğrenme isteği ile online olarak bazı dersler almaya karar verdim. Aslında lise zamanımdan beri içimde olan programcılık isteğini yeniden gündeme aldım diyebilirim.
Yaptığım ufak bir araştırmadan sonra C# (C sharp) ile ilk denemelerimi yapabileceğimi düşündüm. Aslında Phyton ile C# arasında kaldım ancak tercihimi C# ‘dan yana kullandım. Bakalım doğru bir tercih mi yaptım ilerleyen zamanlarda göreceğiz 🙂

Umarım bu başladığım yolculukta başarılı olurum ve gibi kendi programını bir şekilde yazmak isteyenler için bir kılavuz oluşturabilirim. Tabi belirtmek istediğim bir nokta var bu yola çıkarken amacım tabi ki 10 numara bir developer olmak değil. Zaten o seviyeye gelebilmek için çok fazla emek ve çalışma gerektiğini düşünüyorum.

İlerleyen günlerde aldığım derslerde öğrendiklerimi buraya yazarak hem kendim için tekrarını yapmak hem de gibi isteği olan kişilere bir nebze de olsa yardımcı olabilmek.

Şimdilik size anlatacaklarım bu kadar bir sonraki yazımda görüşmek üzere 🙂

One thought on “Bilgisayar Programcılığına hazırlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.